kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestujemy w Człowieka

Inwestujemy w Człowieka

Dodano: 11.03.2009 09:09 Inwestujemy w Człowieka

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni rozpoczyna drugą edycję projektu pt.: Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku 2009 mogą wziąć w nim udział wychowankowie rodzin zastępczych i osoby niepełnosprawne. Szczegółowe kryteria rekrutacji uczestników są dostępne na stronie internetowej www.pcpr.bochnia.pl . W celu uzyskania informacji lub zgłoszenia chęci udziału w projekcie można kontaktować się także osobiście z pracownikami socjalnymi w siedzibie Centrum w Bochni przy
ul. E. Windakiewicza 9/5 lub telefonicznie pod numerami: (014) 611-97-40 do 44 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15ej.

Projekt pt.: Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim składa się podobnie jak w 2008 r. z takich form wsparcia społecznego jak:

  1. profesjonalne świadczenie usług pracy socjalnej, która polega na pomocy osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych i tworzenie warunków sprzyjających temu celowi

  2. pomoc pieniężna na kontynuowanie nauki

  3. aktywna integracja – tj. nieodpłatny udział w treningach kompetencji i umiejętności społecznych m.in. podczas dwudniowych wyjazdów integracyjnych, porady psychologiczne, prawne, zawodowe, możliwość poprawy stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, wpływania na ogólne samopoczucie, które służy zaradności i samodzielności życiowej, możliwość skorzystania z wybranych kursów zawodowych.

Osoby, które mają trudności w poruszaniu się będą mogły skorzystać z usług przewozowych.