kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Manewry klas mundurowych

II Manewry klas mundurowych

Dodano: 27.09.2012 15:00 II Manewry klas mundurowych
W środę 26 września przy niezwykle sprzyjającej aurze odbyły się II Manewry Policyjno-Strażacko-Wojskowe. Tradycyjnie miejscem rywalizacji zmagań zastępów były malownicze tereny Zalewu w Łapanowie.

 

 

Tegoroczne manewry klas mundurowych rozpoczęła musztra oraz losowanie zastępów. Po raz pierwszy wzięli w nich udział uczniowie klasy I  liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym. W sumie utworzono 12 zastępów, w skład których wchodzili  uczniowie klasy I, II oraz III LO.

Licealiści musieli wykazać się spostrzegawczością i fachowością podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczania miejsc wypadku a także precyzją przy pomiarze  radarowej kontroli prędkości. Wykazywali się również siłą i dokładnością  w  rzucie granatem i strzelania karabinem. Fachowo rozwijali węże gaśnicze i rozpoczynając pozorowane  akcje gaszenia pożarów. Dzielnie  pokonywali też trasę biegu na orientację o długości 6 kilometrów.

Organizatorzy nie ukrywają, że przeszkody, jakie mieli do pokonania licealiści hartowały nie tylko ich tężyznę fizyczną, ale wymagały determinacji, siły woli i kształtowały ich  charakter. O zwycięstwie decydowała dobra współpraca w zastępie,  solidarność w pokonywaniu przeszkód i uczciwość. Premiowano zasady fair play, zachęcano do zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa polegającego na motywacji do zespołowego rozwiązywania problemów.

Na zakończenie II  Manewrów dyrektor Maria Plewa wręczyła zwycięskim zastępom nagrody w poszczególnych kategoriach.Fundatorami nagród dla uczestników II Manewrów było Starostwo Powiatowe w Bochni, Wójt Gminy Łapanów oraz Jednostka Wojskowa NIL.

Wyniki zawodów w strzelaniu z broni pneumatycznej:
1.Jakub Poproch I LO
2.Klaudia Nowak  III LO
3. Karol Puterko II LO

Rzut granatem do celu :
1.Ewa Mazur  III LO
2.Ewa Juszkowicz II LO
3.Magdalena Zając III LO

1.Wojciech Koper II LO
2.Jakub Bujak I LO
3.Patryk Babicz ILO