kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018

I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018

Dodano: 10.05.2018 09:00 I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018
W budynku Domu Ludowego w Dziewinie, gdzie mieści się nowoczesna strzelnica sportowa odbył się „I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018”. Organizatorami tej udanej, edukacyjnej imprezy dla młodych druhów były: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bochni oraz oraz Klub Strzelecki „Puszcza” Dziewin. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn.

W turnieju wzięło udział pięć reprezentacji gminnych z terenu powiatu bocheńskiego oraz druhny i druhowie z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Szczepanów.

Głównym sponsorem turnieju była Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie którą podczas wydarzenia reprezentował wiceprezes zarządu Tomasz Latocha. Dodatkowe wsparcie finansowe organizatorzy otrzymali od Zarządu Powiatu Bocheńskiego oraz Wójta Gminy Drwinia.

Turniej podzielony był na kilka etapów:

Pierwsze zadanie, to zawody strzeleckie, w których wystartowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tej konkurencji startowali również opiekunowie grup MDP oraz goście. Startujący w zawodach strzelcy mieli możliwość oddania po siedem strzałów do tarczy, z odległości 10 metrów, w dwóch seriach, gdzie liczył się wynik pięciu najlepszych trafień w każdej z nich. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego.

Drugim zadaniem dla drużyn MDP było zdobycie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego oraz uczestnictwo w praktycznym pokazie ratownictwa technicznego.

Pokazowe zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadził druh Adrian Zaleśny z OSP Poręba Spytkowska oraz druh Kamil Kolanowski z OSP Mikluszowice.

Efektowny pokaz ratownictwa technicznego zademonstrowała jednostka OSP z Poręby Spytkowskiej na terenie strefy rekreacyjnej w Dziewinie.

Prezentowane zadanie miało na celu uwolnienie rannego kierowcy zakleszczonego w samochodzie za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Po sprawnie przeprowadzonej akcji, której z uwagą przyglądali się nie tylko młodzi druhowie, ale również licznie zgromadzona publiczność z Dziewina, sędzia zawodów Leszek Machaj ogłosił wyniki.

W konkurencji drużynowej:

I – miejsce OSP Drwinia 297 pkt.

II – miejsce Nowy Wiśnicz 227 pkt.

III – miejsce OSP OSP Bochnia 211 pkt.Wyniki indywidualne:

I – miejsce Kacper Machaj 89 pkt.

II – miejsce Piotr Machaj 81 pkt.

III miejsce Jakub Wojewoda 81 pkt.

Walka o drugie i trzecie miejsce rozstrzygnięta została po dogrywce 27-26.Wśród opiekunów zwyciężył Aksamit Bartłomiej 72 pkt.

Wśród gości najlepszy okazał się Tomasz Latocha 90 pkt.

Puchary, cenne nagrody oraz dyplomy wręczali: w imieniu Starosty Bocheńskiego Sekretarz Powiatu Anna Wojakiewicz, Wiceprezes Zarządu MARR S.A. Tomasz Latocha, Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak.

I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Dziewinie dał młodym druhom okazję i możliwość zdobycia oraz poszerzenia wiedzy z zakresu ratownictwa ale także ważnym czynnikiem była integracja młodych strażaków ochotników i wzajemna wymiana doświadczeń. Była tu również możliwość wykazania się umiejętnościami, sprawnością, opanowaniem i wiedzą potrzebną w szlachetnej służbie dla społeczeństwa.