kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Happening uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowicy

Happening uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowicy

Dodano: 07.12.2015 12:00 Happening uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowicy
Młodzież z Zespołu Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy zorganizowała happening pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Akcja,  zorganizowana przez uczniów klasy III razem z nauczycielem Izabelą Mączką, na rynku gdowskim, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie zachęcali do zmian w dotychczasowym trybie życia, oferowali aerobik, rozdawali przechodniom ulotki oraz balony, na których znajdowały się hasła promujące zdrowe odżywianie. To jednak nie wszystko! Młodzież odczytywała przez megafon informacje na temat przyczyn zachorowań na różnego rodzaju choroby układu krążenia, podawała statystyki i informowała, jakie działania pomagają wcześnie zdiagnozować wspomniane schorzenia, bądź uniknąć ich zupełnie. Uczniowie poprzez prezentację samodzielnie wykonanych plakatów zobrazowali do czego mogą prowadzić złe nawyki żywieniowe. Można powiedzieć, że happening zakończył się sukcesem, ponieważ mieszkańcy obiecali, że będą stosować się do zasad, które zawarte zostały w ulotkach.

Zrealizowanie całego przedsięwzięcia możliwe było dzięki uprzejmości władz gminy Gdów oraz pracowników Komendy Policji. Organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

 

 

inf.pras./sk