kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Fundusze zewnętrzne –podsumowanie podczas sesji Rady

Fundusze zewnętrzne –podsumowanie podczas sesji Rady

Dodano: 24.06.2010 12:00 Fundusze zewnętrzne –podsumowanie podczas sesji Rady
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu jednym z punktów było podsumowanie pozyskanych przez Powiat środków zewnętrznych. Ponad 71 milionów złotych to całkowita wartość projektów, które uzyskały dofinansowanie z zewnątrz w roku ubiegłym.

Powiat Bocheński sukcesywnie i skutecznie pozyskuje środki z zewnątrz. Fundusze te mają istotne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju  naszej bocheńskiej ziemi. Całkowita wartość projektów, w których umowy podpisane zostały w samym 2009 roku wynosi ponad 70 milionów złotych . Ta niebagatelna kwota zawiera środki pozyskane na realizację zadań związanych nie tylko z infrastrukturą drogową, ale także oświatą i wychowaniem, pomocą społeczną i ochroną zdrowia.
Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne wszędzie tam gdzie jest to możliwe.Praktycznie każde zadanie analizowane jest pod tym kątem. Z pewnością jedną z najważniejszych  inwestycji realizowanych ze środków z zewnątrz  jest  uzyskanie dofinansowania na ciąg północny, czyli modernizację  dróg powiatowych na odcinku Węzeł Autostradowy Bochnia- Uście Solne, jak również środki pozyskane na przebudowę m.in. skrzyżowania Floris w Bochni. Realizujemy także  wiele miękkich projektów, których głównym celem jest inwestycja w człowieka - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.
Podsumowując rok ubiegły: Powiat Bocheński  otrzymał dofinansowanie na 43 projekty , w których łączna wysokość dofinansowania to ponad 45 milionów złotych . Samorząd powiatowy realizuje także projekty partnerskie o wartości 20 milionów złotych.
Śmiało, chociaż nieskromnie mogę powiedzieć, że mamy się czym chwalić także w tym roku, bowiem aktualnie realizowane są kolejne duże projekty na które pozyskaliśmy środki.  Należy podkreślić , że jest to efekt wielu przygotowań i wysiłku pracowników zarówno urzędu jak i jednostek organizacyjnych - podsumowuje starosta Jacek Pająk.