kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Finał projektu Rekiny Przedsiębiorczości 2012

Finał projektu Rekiny Przedsiębiorczości 2012

Dodano: 04.05.2012 10:00 Finał projektu Rekiny Przedsiębiorczości 2012
W kwietniu odbył się finał projektu Rekiny Przedsiębiorczości 2012 realizowanego przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego. Zwycięzcą kursu e-learningowego został Paweł Piotrowicz, uczeń 3 klasy Techniku Ekonomicznego w Zespole Szkół nr 3 w Bochni. Uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody odbyło się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

W tegorocznej, trzeciej edycji projektu udział wzięło 27 148 uczniów. Z terenu Powiatu bocheńskiego po raz kolejny swoich sił próbowały cztery zespoły uczniów z Zespołu Szkół nr 3. Opiekunami gry były Małgorzata Dudek i Mariola Lichy.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa jest projektem którego adresatami są uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu i jakości  edukacji przedsiębiorczości w szkołach. Zespoły biorące udział w grze mają dostęp do notowań giełdowych oraz otrzymują wirtualny kapitał, który mogą inwestować w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Wygrywa zespół, który na zakończenie gry uzyska najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. W tym roku zysk wyniósł ponad 46%. W tym samym czasie WIG 20 spadł o 4,5%.