kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Europejski standard szpitala

Europejski standard szpitala

Dodano: 29.09.2010 09:00 Europejski standard szpitala
Po dziesięciu latach i półtorarocznej budowie wreszcie przy naszym szpitalu otwarty został nowy pawilon położniczo- ginekologiczny. Czterokondygnacyjny, świetnie wyposażony już w najbliższych dniach będzie służył kobietom. Na uroczyste otwarcie obiektu, które odbyło się w poniedziałek przybyli samorządowcy powiatu na czele ze starostą Jackiem Pająkiem, wiceminister zdrowia Marek Haber, minister skarbu państwa Aleksander Grad, wicemarszałek małopolski Roman Ciepiela oraz dyrektor małopolskiego oddziału NFZ Barbara Bulanowska.

 

Wszyscy przybyli goście zwiedzali poszczególne oddziały z podziwem, niejednokrotnie później podczas przemówień podkreślając, że placówka ta może być podawana za przykład. Goście podkreślali także dużą determinację starosty oraz dyrektora w dążeniu do realizacji tej inwestycji, wszyscy zgadzali się także z tym, że nie było to  zadaniem łatwym.

Otwarcie miało podwójnie uroczysty charakter, podczas spotkania wręczone zostały także Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Złote Krzyże Zasługi, oraz Medale Za Długoletnią Służbę za Zasługi dla Ochrony Zdrowia.


W nowym budynku mieszczą się oddziały : ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny, a obiekt ten spełnia najwyższe europejskie standardy. Niski i wysoki parter mieści izbę przyjęć oraz oddział ginekologii z patologią ciąży. Na pierwszym piętrze znajduje się trakt porodowy aseptyczny z salą cesarskich cięć oraz trzema salami porodowymi przystosowanymi do porodów rodzinnych, w tym jedną przystosowaną do porodów w wodzie oraz trakt porodowy septyczny z jedną salą porodową. Natomiast na drugim piętrze mieści się oddział położniczo- neonatologiczny. Warto zaznaczyć, że wszystkie sale wyposażone są w węzły sanitarne. Trakty porodowe i pokoje noworodków są klimatyzowane. Wszystkie kondygnacje budynku, a także jeden z pokoi na każdym oddziale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Bochni to prawie 17 min złotych. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 8 milionów złotych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dodatkowo samorząd powiatowy przekazał na ten cel blisko 5,5 miliona złotych, natomiast pozostałą kwotę 3,5 miliona złotych przeznaczył szpital.