kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego

Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego

Dodano: 29.09.2011 10:00 Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego
We wrześniu br. pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka w hali widowiskowo-sportowej w Nowym Sączu zorganizowano Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego. To pierwsza tego typu inicjatywa w historii uczelni, gdzie występuje ona z prezentacją swojej oferty edukacyjnej zamiejscowo.

Do uczestnictwa w Dniu Otwartym UEK w Nowym Sączu zaproszeni zostali wszyscy zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy na jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.
Uniwersytet zaprezentował bogatą ofertę edukacyjną umożliwiającą uzyskanie tytułu licencjata, inżyniera, magistra lub doktora na studiach wyższych w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Młodzi ludzie, chcący ubiegać się o przyjęcie na studia, mogli poznać zasady rekrutacji i odpowiedzi na kluczowe dla nich pytania. Mieli okazję zdobyć informacje na temat praktyk, staży i studiów zagranicznych, możliwości zdobycia podwójnych dyplomów, a także podjęcia studiów w języku angielskim.

Popieram pomysł organizacji tego typu wydarzeń. Taki dzień stanowi doskonałą okazję do bezpośredniego zapoznania się z ofertą uczelni i zorientowania się co do perspektyw, jakie daje ukończenie poszczególnych kierunków czy specjalności -mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

W roku akademickim 2012/2013 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie proponuje kandydatom ofertę 16 kierunków i 50 specjalności. Uniwersytet współpracuje z ponad 200 uczelniami z całego świata, dzięki czemu studenci zainteresowani karierą międzynarodową mogą przez semestr lub dwa uczyć się na najlepszych uczelniach zagranicznych.

Specjalnie z myślą o przyszłorocznych maturzystach oraz studentach zainteresowanych podjęciem studiów na UEK przygotowano także szereg informacji na temat wyjazdów zagranicznych oraz stypendiów a także najnowszy film prezentujący Uczelnię. O walorach krakowskiej Uczelni opowiadali nie tylko studenci ale i wykładowcy. Przygotowano także liczne konkursy z cennymi nagrodami, które pozwalały kandydatom lepiej poznać Uczelnię.