kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Otwarty w Plastyku

Dzień Otwarty w Plastyku

Dodano: 19.03.2013 15:00 Dzień Otwarty w Plastyku
W tym roku, 21 marca, w Dniu Otwartym Szkoły ogłoszone zostaną wyniki dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu Świat wokół mnie. Konkursu plastycznego, organizowanego przez Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, adresowanego do gimnazjalistów województwa małopolskiego, pragnących zaprezentować swoje prace malarskie, rysunkowe, graficzne i fotograficzne.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Zdzisław Bujanowski – Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Jacek Pająk – Starosta Bocheński.

Na konkurs nadesłano 490 prac z 32 szkół i placówek Małopolski, co w skali dziesięciu lat daje imponującą liczbę około 4 600 prac nadesłanych z około 400 szkół, domów kultury i pracowni plastycznych.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno tym obecnym, jak i minionym, z których grona wyłonili się późniejsi uczniowie a nawet już absolwenci wiśnickiego Plastyka.

Ich sukcesy były możliwe dzięki wsparciu wspaniałych nauczycieli plastyki.

Przekonanie o potrzebie pielęgnowania młodzieńczej twórczości pozwala zaprosić kolejne roczniki gimnazjalistów do udziału w kolejnym konkursie Świat wokół mnie 2014.

DZIEŃ OTWARTY WIŚNICKIEGO PLASTYKA - program

21 marca 2013 roku, od godz. 9.00 do 15.00

W tym dniu udostępnione będą do zwiedzania wszystkie pracownie, uczniowie zaprezentują różnorodność działań plastycznych w dziedzinie malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, tkaniny, ceramiki i renowacji, chętni będą mogli sprawdzić swe umiejętności pod opieką nauczycieli-plastyków, w recepcji dostępne będą materiały promocyjne (informacje o szkole, zasadach rekrutacji, informacje o nowej specjalizacji Fotografia).

O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej nastąpi ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla gimnazjalistów województwa małopolskiego: Świat wokół mnie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej i Starosty Bocheńskiego, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz pokaz ubiorów wykonanych na specjalności tkanina artystyczna – XIII edycja Marzenia ubrane w kolor.