kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Flagi w I LO

Dzień Flagi w I LO

Dodano: 02.05.2014 14:00 Dzień Flagi w I LO
30 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bochni odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Flagi RP. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego.

 

Prowadzący koncert Magdalena Głogowska i Kamil Wiktor z I LO przybliżyli na wstępie historię polskich barw narodowych i ich ewolucję na przestrzeni dziejów.
Następnie władanie nad sceną przeszło w ręce młodych wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykonali utwory pośrednio lub wprost nawiązujące do przesłania obchodzonego święta. Były wiec klasyczne piosenki wojskowe, utwory Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka i Marka Grechuty czy Jacka Wójcickiego, ale nie brakło też rapu.

 

Wystąpili:
- I LO w Bochni: Jakub Augustyn, Kamil Biernat, Jakub Strąg, Konrad Piwowarczyk, Gabriela Rogowska
- Zespół Szkół Nr 3: Agnieszka Wójcik i Sylwia Korba
- Zespół Szkół Nr 2: Łukasz Rojkowicz,
- Zespół Szkół w Dąbrowicy: Katarzyna Kłósek, Karolina Migdał, Wioleta Fojut, Marta Sikora, Beata Banat, Katarzyna Gałązka, Paulina Ponisz, Mateusz Klejdysz
- II LO w Bochni: Katarzyna Mazur, Klaudia Duda, Izabela Dobranowska
- oraz jako reprezentanci Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego: Weronika Mickoś, Bartosz Mildyn i Bartosz Wojnicki.

 

 

Pod koniec koncertu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego i tytuł Superortografa Powiatu Bocheńskiego. Do konkursu przystąpiło blisko 40 osób. W kategorii uczniowskiej zwyciężył Michał Stompór z I LO. Drugie miejsce zajęła Monika Domagała z II LO w Bochni, a ex-aequo miejsca trzecie Konrad Tomczyk z I LO i Anna Paruch z II LO. Wyróżnienie w kategorii osób dorosłych zdobyła p. Maria Korta. Autorem tegorocznego testu ortograficznego była p. Barbara Ptak z I LO w Bochni. Nagrody laureatom wręczy Marek Jakubas – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Bochni.