kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Drogowy ruch inwestycyjny

Drogowy ruch inwestycyjny

Dodano: 02.07.2015 10:00 Drogowy ruch inwestycyjny
Na drogach powiatowych trwa intensywny ruch inwestycyjny i remontowy. W chwili obecnej prowadzone są prace m.in. przy drogach powiatowych w miejscowości Siedlec, Gierczyce oraz Muchówka. Stabilizowane i zabezpieczane jest również osuwisko w Rajbrocie.

Rok 2015 obfituje w znaczne środki finansowe na modernizację dróg powiatowych, stąd w wielu miejscach powiatu bocheńskiego prowadzone są inwestycje i remonty.

W ramach prac przy remoncie drogi powiatowej w Siedlcu, Gierczycach i Muchówce drogowcy wykonali nową nawierzchnię asfaltową oraz wyczyścili rowy, do zrobienia pozostało utwardzenie i umocnienie poboczy. Inwestycje, które potrwają do końca sierpnia są możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, a koszt wykonania prac to w przypadku remontu drogi w Siedlcu i Gierczycach prawie 400 tysięcy złotych, zaś w Muchówce to prawie 55 tysięcy zł.

W przypadku realizacji inwestycji polegającej na zabezpieczeniu i stabilizacji osuwiska wraz z usunięciem skutków w ciągu drogi powiatowej w Rajbrocie wykonano palowanie po prawej stronie drogi powiatowej oraz odbudowę opaski brzegowej i progów w celu zabezpieczenia skarpy potoku Uszwica . Koszt całego zadania to ponad 1,1 miliona złotych a prace zakończą się we wrześniu.

 

sk