kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Doskonałe wyniki uczniów bocheńskich szkół średnich na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Doskonałe wyniki uczniów bocheńskich szkół średnich na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Dodano: 13.09.2016 08:00 Doskonałe wyniki uczniów bocheńskich szkół średnich na Festiwalu Biegowym w Krynicy
Krynickie Forum Ekonomiczne to nie tylko spotkanie polityków z całego świata – na jego obrzeżach funkcjonuje jedna z największych imprez biegowych w naszym kraju – Festiwal Biegów, w którym uczestniczą już tysiące biegaczy.

Składa się na niego blisko trzydzieści różnych biegów – od ultradtrudnego Biegu 7 Dolin, na dystansie 100(!) km, pod górach Beskiego Sądeckiego, gdzie przewyższenia sięgają  4,5 km po łatwe biegi rekreacyjne dla dzieci.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bocheńskiego już od lat, z sukcesami, uczestniczą w Biegu Kibica, który organizowany jest dla szkół z terenu województwa małopolskiego. Nie inaczej było w tym roku. 66-osobowa reprezentacja wszystkich szkół ( I i II LO, ZS nr 1,2,3 SOSW w Bochni i CKZiU w Łapanowie) wraz z 11 opiekunami uczestniczyła w niedzielę 11 września w charakterze kibiców i osób obsługujących punkty serwisowe podczas rozgrywanego w godzinach przedpołudniowych Koral Maratonu, rozgrywanego pomiędzy Krynicą-Zdrój a Muszyną. Później uczniowie przeobrazili się w biegaczy, uczestnicząc we wspomnianym Biegu Kibica na dystansie 600 metrów, rozgrywanym na krynickim deptaku. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z obu bocheńskich liceów. Wygrał, reprezentujący I LO Karol Kokoszka (z czasem 1,43 min.), wyprzedając  o sekundę swego kolegę z II LO – Arkadiusza Budzyna. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła uczennica I LO w Bochni Gabriela Wolak, z czasem 2,09 min.