kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dom wielu marzeń

Dom wielu marzeń

Dodano: 11.12.2015 09:50 Dom wielu marzeń
W środę Wicestarosta Józef Mroczek uczestniczył w otwarciu wystawy pn. „Dom Wielu Marzeń IV”. Jest to kolejny projekt powstały przy porozumieniu Domu Pomocy Społecznej i Biblioteki, a mający na celu prezentację dorobku twórczego podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni, czyli prac powstałych podczas zajęć terapeutycznych.


Dzięki prowadzonym w ramach terapii zajęciom osoby niepełnosprawne mogą realizować się w rozmaitych formach artystycznego wyrazu. Terapię przez sztukę, czyli arteterapię, z powodzeniem stosuje wiele placówek a ich podopieczni tworząc obrazy i obiekty dzielą się z odbiorcami własnymi odczuciami, znaczeniami i  postrzeganiem świata. Ta forma terapii jest szczególnie ważna dla osób, które mają trudności z wyrażeniem swoich myśli i uczuć drogą werbalną. W pracy terapeutycznej DPS i ŚDP stosuje się różnorodne metody twórcze a wystawa przekrojowo obrazuje dorobek na różnym poziomie indywidualnych możliwości. Prace zostały wykonane wieloma technikami: malarstwo na szkle, drewnie oraz płótnie farbami akrylowymi, pastelami olejnymi, obrazy „malowane” nitką, wyszywane ściegiem węzełkowym oraz haftem krzyżykowym.

Otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń IV” uświetnił występ podopiecznych DPS i ŚDP, którzy zaprezetowali program oparty na tekście Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Dwóch plotkarzy" oraz własną interpretację piosenki Czrwonych Gitar "Ciągle pada". Prace można oglądać do końca lutego 2016 r. w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.Spotkanie wprowadziło wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.