kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Czy wartości patriotyczne są dziś ważne dla młodych ludzi...

„Czy wartości patriotyczne są dziś ważne dla młodych ludzi...

Dodano: 17.11.2011 23:00 „Czy wartości patriotyczne są dziś ważne dla młodych ludzi...
Młodzież bocheńskich szkół oraz Zarząd Stowarzyszenia ULKA zapraszają do zabrania głosu w dyskusji! „Czy wartości patriotyczne są dziś ważne dla młodych ludzi i w jakich aspektach życia można to zaobserwować?” Taki temat dyskusji zaproponowała młodzież bocheńskich szkół na spotkanie, które jest ostatnim już, elementem projektu „…2011-2061… POMOST - Integracyjne działania upowszechniające kulturę i wartości ważne dla mieszkańców Bocheńszczyzny”.

Młodzi ludzie przygotowywali się intensywnie przez ostatnich kilka tygodni do tej dyskusji wykonując zapis wideo rozmów ze swoimi rówiesnikami, przeglądając zbiory bocheńskiego archiwum, spotykając się w swoim wolnym czasie aby opracować zebrane materiały. Inicjatorzy tego wydarzenia, to głównie uczestnicy konkursu na najciekawszy reportaż, który rozstrzygnięto w październiku w ramach  dofinansowanego przez bocheńskie Starostwo i Urząd Miejski wspomnianego wcześniej projektu POMOST. Większość organizatorów spotkania z nich brała udział w letnich warsztatach dziennikarskich z Janem Wróblem i wzięła udział w konkursie nt: „1935 – 1950 szczególny na Bocheńszczyźnie czas i postacie”, a obecnie przygotowała i poprowadzi dyskusję na temat związany z patriotyzmem z młodymi i starszymi mieszkańcami miasta Bochni i powiatu. Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszenie otrzymują: bocheńska młodzież, nauczyciele, przedstawiciele instytucji i organizacji oraz wszyscy ci, którzy zechcą podjąć polemikę na temat różnych wizji patriotyzmu, podzielić się wspomnieniami, porozmawiać o współczesnych, przeszłych i przyszłych czasach. Podczas spotkania zostanie zarejestrowany materiał audio i video w celu zdeponowania go w bocheńskim oddziale Archiwum Państwowego i odtworzenia go w 2061 r. dla przybliżenia przyszłym mieszkańcom naszego miasta poglądów tych, którzy obecnie tworzą i będą tworzyć historię naszego miasta. Uwieńczeniem spotkania będzie wręczenie nagród laureatom konkursu i podziękowanie wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas i podzielić się wiedzą, aby pomóc stworzyć POMOST łączący przeszłe i przyszłe pokolenia.

Mając na uwadze publiczną misję, jaką każdy ze współczesnych Bochnian ma do pełnienia – dbałość o zachowanie tożsamości i zachęcenie młodych do interesowania się historią, organizatorzy liczą na niezawodne przybycie i aktywne uczestnictwo w tym wydarzeniu zwłaszcza przedstawicieli bocheńskich instytucji. Każdy bez względu na wiek, doświadczenie czy pełnione na co dzień obowiązki będzie cennym uczestnikiem tego spotkania zwłaszcza jeżeli zechce zabrać głos w dyskusji i wspólnie z uczestnikami zastanowić się czy rzeczywiście wartości patriotyczne są dziś ważne dla młodych ludzi i jak się to przejawia.

Spotkanie rozpocznie się w Sali Klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, w piątek, 18 listopada o godz. 16.30