kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „CYBERPRZEMOC – TO NIEMOC”

„CYBERPRZEMOC – TO NIEMOC”

Dodano: 13.04.2015 09:00 „CYBERPRZEMOC – TO NIEMOC”
We wtorek 14 kwietnia o godz. 9.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbędzie się Forum Samorządów Uczniowskich połączone z debatą.

Tematem Forum będzie: „CYBERPRZEMOC – TO NIEMOC”. W spotkaniu udział wezmą 5–osobowe delegacje przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego.

Forum składać się będzie z dwóch części. W pierwszej wystąpią prelegenci: psycholog Jagna Kazienko z OIK w Bochni, psycholog Paulina Trzaska z PPP w Bochni, asp. Wojciech Więcek oraz asp. szt. Leszek Machaj z Zespołu ds. Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Podsumowaniem prelekcji będą warsztaty, których efektem końcowym będzie graficzne przedstawienie poruszanej na Forum tematyki. Odbędzie się również debata moderowana przez asp. szt. Leszka Machaja.

Organizatorami Forum są opiekunowie SU w II LO oraz pedagog szkolny, a organizatorami debaty Komenda Powiatowa Policji w Bochni.

Program Forum SU:

9:00 – Powitanie Gości

9:15 – Prelekcje Gości

- OIK w Bochni – psycholog  Jagna Kazienko, „Aspekty psychologiczne uzależnienia od komputera i Internetu”

- PPP im. Stefana Szumana w Bochni – psycholog Paulina Trzaska, „Cyberprzemoc z perspektywy psychologicznej”

- Zespół ds. Nieletnich, Komenda Powiatowa Policji w Bochni - asp. Wojciech Więcek, „Cyberprzemoc - zagrożenia w sieci. Profilaktyka i reagowanie”

- Zespół ds. Nieletnich, Komenda Powiatowa Policji w Bochni - asp. szt. Leszek Machaj „Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież-cyberprzestępczość”

10:15 – Warsztaty

10:45 – 11:00 – Przerwa

11:00 – Debata prowadzona przez asp. szt. Leszka Machaja

 

sk