kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bursa Szkolna z imieniem Polski Niepodległej

Bursa Szkolna z imieniem Polski Niepodległej

Dodano: 13.06.2018 10:00 Bursa Szkolna z imieniem Polski Niepodległej
Wczorajsze popołudnie zgromadziło w Bursie Szkolnej wielu znakomitych gości, którzy przybyli na nadanie imienia Polski Niepodległej tej placówce.

Po wręczeniu Dyrektor Janinie Węglarz Aktu nadania imienia, poświęconą tablicę, uroczyście odsłonili  Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski.

To wyjątkowe miejsce, w którym wychowało się wiele pokoleń. To drugi dom dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy swoją drogę kształcenia związali z naszym powiatem. Gratuluję i dziękuję Pani Dyrektor oraz Pracownikom za trud wychowania i kształtowania tych młodych ludzi – mówił starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Była to również okazja do wręczenia przez Komendanta Policji w Bochni Tadeusza Stachaka oraz podinspektor Izabeli Ciarki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie,  Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Placówka otrzymała certyfikat za promocję, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach.

Kolejnym punktem uroczystości był wykład Jana Flaszy Dyrektora Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni pt. „Bochnia i Niepodległość”, przedstawiający m.in. postacie bochenszczyzny jak Olga Stawecka czy Janina Prus Niewiadomska, które swymi działaniami przyczyniły się do odzyskania niepodległości,  oraz ważne miejsca .

Na zakończenie można było zobaczyć program artystyczny w wykonaniu podopiecznych Bursy i oglądnąć wystawę fotograficzną „Zatrzymane w Kadrze” oraz Bocheńsaka droga do Wolności”.

 

sk