kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bochnia w obrazach - malarskie widoki miasta

Bochnia w obrazach - malarskie widoki miasta

Dodano: 13.05.2020 08:00 Bochnia w obrazach - malarskie widoki miasta
Muzeum w Bochni im. profesora Stanisława Fischera zaprasza w wirtualną podróż po artystycznej Bochni. Na stronie muzeum można obejrzeć obrazy jedyne w swoim rodzaju, uznane przez wspomnianych twórców za warte zainteresowania i artystycznego wysiłku.

Poprzez obrazy znajdujące się w zbiorach Muzeum zabierają nas w tę niecodzienną podróż m. in. Ludwik Stasiak, Marcin Samlicki, Bogusław Serwin, Tadeusz Stasiak, Franciszek Mollo, Mieczysław Serwin-Oracki, Kazimierz Gulik, Stanisław Fischer, Walerian Kaprzyk, Ludwik Goslar, Ryszard Gruber, Mirosław Orzechowski i inni. Ich prace mówią o Bochni, jej miejscach szczególnie nasyconych przeszłością, dalszą i bliższą tradycją oraz lokalnym sentymentem.

Aktualnie muzeum prezentuje 82 prace z ekspozycji stałej oraz magazynu. Nawet wtedy, kiedy już będzie można zwiedzać muzeum normalnie, wystawa pozostanie na stronie internetowej jako nieustanną zachętę i przypomnienie o tej ważnej cząstce naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego i tożsamości.

Zapraszam zatem Państwa serdecznie do zwiedzenia naszej wirtualnej wystawy i powracania do niej po wielekroć w przyszłości. To nasze prawdziwe bocheńskie, naziemne skarby sztuki – zachęca Jan Flasza dyrektor muzeum.

Strona internetowa muzeum

mm