kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne szkolenie dla rodzin zastępczych

Bezpłatne szkolenie dla rodzin zastępczych

Dodano: 22.04.2010 09:00
W dniu 7 kwietnia 2010 r. Powiat Bocheński podpisał ze Stowarzyszeniem Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w Krakowie umowę, w ramach której istnieje możliwość bezpłatnego przeszkolenia kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niespokrewnionej.

Koszt szkolenia to kwota 1.300 złotych i jest ona pokrywana w całości ze środków Powiatu Bocheńskiego. Szkolenie trwa ok. 3 miesiące i odbywa się w siedzibie Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego „Pro Familia” w Krakowie na os. Zielonym 1.

Aktualnie na terenie naszego Powiatu funkcjonują 84 rodziny zastępcze – z tego jedynie 6 to rodziny zastępcze niespokrewnione.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba dzieci, które na mocy postanowień Sądu winny być umieszczone w zastępczych formach opieki. Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka byłoby umieszczenie go w warunkach najbardziej zbliżonych do rodzinnych – czyli w rodzinie zastępczej. Ze względu jednak na brak chętnych do pełnienia tej funkcji najczęściej są one umieszczane w domach dziecka.

Wszystkich którzy chcieliby uzyskać szczegółowe informacje nt. funkcjonowania rodzin zastępczych prosimy o kontakt z PCPR osobiście (ul. Windakiewicza 9/5) lub telefonicznie – tel. 14 611-97-41/42.