kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Dodano: 05.10.2012 15:00 Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych
W dniach 10-12 października Urząd Marszałkowski WM organizuje szkolenia dla organizacji pozarządowych połączone z konsultacjami „Wieloletniego programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2013-2017”.

Szkolenie prowadzone będzie w zakresie pozyskiwania środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na działalność statutową organizacji pozarządowych. Spotkania odbędą się w Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Krakowie.

To niepowtarzalna okazja, żeby z jednej strony zdobyć merytoryczną i precyzyjną wiedzę o tym jak prawidłowo wypełnić wnioski, a z drugiej mieć wpływ na politykę województwa małopolskiego w obszarze funkcjonowania organizacji pozarządowych, w najbliższej przyszłości.

Celem szkolenia będzie omówienie prawidłowego sposobu wypełniania ofert i sprawozdań określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.

Wyjaśnione zostaną najczęstsze wątpliwości pojawiające się przy wypełnianiu druków. Omówione zostaną także najczęściej występujące błędy i nieścisłości w dokumentach ofertowych.

Szkolenie połączone będzie z konsultacjami „Wieloletniego programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2013-2017”.

Podczas spotkania przybliżona zostanie wizję współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi w perspektywie kilku najbliższych lat. Będzie to okazja do dyskusji nad kształtem dotychczasowej współpracy, a także możliwość wymiany uwag i spostrzeżeń dotyczących kierunków rozwoju dalszego współdziałania.

TERMIN I MIEJSCE:

10 października 2012 r. (środa) o godz. 11:00 w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, sala konferencyjna (parter).

10 października 2012 r. (środa) o godz. 16:00 w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33.

dn. 11 października 2012 r. (czwartek) o godz. 12:00 w Oświęcimiu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu, ul. Nojego 2B.

12 października 2012 r. (piątek) o godz. 16:30 w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, s. 414.

Obecność należy potwierdzić do dnia 9 października 2012 r. pod nr tel. 12 61 60 988, 12 61 60 966 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: ngo@umwm.pl.

Szkolenie jest bezpłatne .

Szczegółowe informacje: www.malopolskie.pl/ngo