kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne spotkanie informacyjne w I LO

Bezpłatne spotkanie informacyjne w I LO

Dodano: 06.11.2012 11:00 Bezpłatne spotkanie informacyjne w I LO
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni zapraszają serdecznie nauczycieli i uczniów do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. „Polskie uczelnie w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego. Nowe warunki, możliwości i perspektywy zawodowe dla absolwentów”.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2012 r. (poniedziałek) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, Pl. Czaplińskiego 1 (sala gimnastyczna), w godz. 1000 – 1330 (rejestracja uczestników od godz. 930).

Celem spotkania jest przedstawienie uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych zmian zachodzących aktualnie w szkolnictwie wyższym, a także możliwości, jakie otwierają przed studentami uczelnie w Polsce i w Europie. Ułatwi to obecnym maturzystom podejmowanie decyzji co do ich przyszłej kariery naukowej i zawodowej.

W programie znajdą się prezentacje nt. podejmowania studiów w warunkach reformy szkolnictwa wyższego, korzyści związanych ze studiowaniem za granicą, a także perspektyw zawodowych dla absolwentów uczelni na globalnym rynku pracy. Przewidziano również czas na dyskusję pomiędzy uczestnikami a prelegentami.

Spotkanie poprowadzą Eksperci Bolońscy powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zgłoszenia grupowe można przesyłać w formie listy (nazwisko, imię, nazwa instytucji) z zaznaczeniem, czy dana osoba jest uczniem czy nauczycielem / pedagogiem.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 listopada 2012 r.

Liczba miejsc na spotkaniu ograniczona.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają poczęstunek.

Uczestnicy dojeżdżają na koszt własny.