kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpieczne boisko przy II LO

Bezpieczne boisko przy II LO

Dodano: 07.08.2018 10:00 Bezpieczne boisko przy II LO
Zakończyła się przebudowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i PSP4 w Bochni. Przebudowa, która trwała dwa miesiące wyniosła blisko 400 tysięcy złotych.

Od września uczniowie obu szkół mogą korzystać z bezpiecznej poliuretanowej powierzchni, która zastąpiła dotychczasową nawierzchnię asfaltową.  Ponadto boisko zostało wyposażone w dwie nowe bramki do piłki ręcznej i mini nożnej, jak również słupki do siatkówki i tenisa ziemnego oraz siatki zabezpieczające. Teren wokół boiska został uporządkowany, wyłożono nową trawę, ławki i kosze na śmieci.

Bardzo się cieszę, że młodzież z obu szkół będzie mogła korzystać z boiska nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również w wolnym czasie, rozwijając swoje sportowe pasje - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt został zrealizowany dzięki sportowej inicjatywie Województwa Małopolskiego pod nazwą Małopolskie Boiska, a skierowany do dzieci i młodzieży z regionu.  Całkowita wartość inwestycji  to 411 362,11 zł, natomiast dofinansowanie to 112 896,00 zł. Pozostała kwota została pokryta przez samorządy Powiatu Bocheńskiego w wysokości  149 233,06 zł i Miasta Bochnia - 149 233,05 zł.

Wykonawcą była  Firma Bud-Mat z Krynicy Zdrój.

 

sk