kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „ARS, czyli jak dbać o miłość?

„ARS, czyli jak dbać o miłość?

Dodano: 12.03.2014 11:00
Pod koniec lutego Tarnowie odbyło się bezpłatne szkolenie dla koordynatorów szkolnych i koordynatorów Państwowej Inspekcji Sanitarnej programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?" dla powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego.Do realizacji I edycji programu w 2013/2014 r. w powiecie bocheńskim zgłosiło się 9 szkół ponadgimnazjalnych.

Program edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa dr Krzysztofa Wojcieszka został opracowany w ramach 5-letniego Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” i jest współfinansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych  i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).  Wyjątkowość programu polega na nowoczesnym podejściu do profilaktyki uzależnień opartym o wartości uznawane  przez młodych ludzi.

Zapraszamy na stronę dla młodzieży www.e-stawiamnazdrowie.pl, na której zamieszczone są informacje o programie edukacyjnym oraz materiały edukacyjne do pobrania.

kkh