kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Alarm przeciwpowodziowy w powiecie

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie

Dodano: 01.09.2010 08:00
Z powodu intensywnych opadów deszczu oraz wzrostu stanów wody w rzekach powiatu starosta bocheński o godzinie 20.00 dnia 31.08.2010 wprowadził alarm przeciwpowodziowy na terenie części powiatu obejmujący gminy: Bochnia, Łapanów i miasto Bochnia.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższych 12 godzin tj do 2. września do godz 7.00 w wyniku prognozowanych w dalszym ciągu intensywnych opadów deszczu w zlewniach Skawy, Raby, Dunajca i Ropy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa spodziewane są wzrosty poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych. W drugiej części doby w górnych biegach tych rzek zaznaczy się tendencja spadkowa poziomu wody przy przekroczonych w dalszym ciągu stanach ostrzegawczych i alarmowych. Na Wiśle powyżej ujścia Nidy wzrost poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie przy przekroczonych stanach alarmowych. Prawdopodobieństwo przekroczenia stanów alarmowych wynosi 90%.

W przypadku przekroczenia stanów alarmowych w profilach nieobwałowanych prawdopodobieństwo wystąpienia wody z koryta wynosi do 90%, w przypadku przekroczenia stanów alarmowych w profilach obwałowanych Biuro Prognoz nie przewiduje przelania się wody przez koronę wałów.

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->