kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 91. rocznica Odzyskania Niepodległości

91. rocznica Odzyskania Niepodległości

Dodano: 09.11.2009 00:00 91. rocznica Odzyskania Niepodległości

Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia zapraszają na uroczystość obchodów 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11. listopada, która rozpocznie się o godzinie 10.00 mszą świętą w Bazylice św. Mikołaja.

Następnie w asyście Orkiestry Górniczej delegacje przejdą pod pomnik “Poległym za Wolność 1914-1920” gdzie nastąpią okolicznościowe przemówienia, apel poległych i złożenie kwiatów.

O godzinie 12.00 w dużej sali kinowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie z okazji 91. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 15. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Bochnią a Keżmarkiem na Słowacji. Podczas spotkania wykład na temat roku 1918 w Polsce i Ukrainie oraz ich dróg do niepodległości wygłosi Pan Jerzy Pączek. Nastąpi również odnowienie umowy partnerskiej pomiędzy Bochnią a Keżmarkiem. Uroczystość zakończy koncert zespołu z Borszczowa na Ukrainie.

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Tam właśnie o godzinie 16.30 bochnianie - podobnie jak w roku ubiegłym - będą wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni. Organizatorzy zapraszają również w tym dniu na recital Yagi Kowalik „Barbara – la historie d’une vie”, który odbędzie się o 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

 

W związku z organizacją Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11. listopada 2009 r. w godzinach 11.00 – 13.00 nastąpi czasowe zamknięcie dla ruchu ulic : Regis, Konsytucji 3 Maja, Solna Góra, Oracka oraz Storynka w Bochni. W związku z powyższym na czas trwania uroczystości dla osób jadących na trasie Bochnia – Zielona zostanie zorganizowany objazd ulicami Więźniów Oświęcimia– św. Leonarda – Galasa – Trudna. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.