kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 7 000 zł od społeczności Ekonomika na walkę z koronawirusem

7 000 zł od społeczności Ekonomika na walkę z koronawirusem

Dodano: 22.04.2020 14:00 7 000 zł od społeczności Ekonomika na walkę z koronawirusem
Absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni wspólnie z Rada Rodziców postanowili wesprzeć finansowo podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz bocheński Szpital.

Tegoroczni absolwenci Technikum bocheńskiego Ekonomika 17 kwietnia mieli zaplanowaną pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego. Z wiadomych przyczyn nie mogła ona dojść do skutku. Uczniowie zebrane pieniądze postanowili przeznaczyć na pomoc dla bocheńskiego DPS i poprosili dyrektora szkoły o wpłacenie na konto DPS zebranych i zdeponowanych w szkole środków finansowych w kwocie – 5000,00 zł.

Z organizacji balu studniówkowego pozostały środki finansowe, które miały być przeznaczone na zakończenie roku szkolnego.     W związku z tym,  że tradycyjnego uroczystego zakończenia roku szkolnego raczej nie będzie, rodzice i uczniowie podjęli decyzję o przekazaniu zebranej kwoty – 2000,00 zł - na zakup urządzenia do masażu serca dla Ratownictwa Medycznego w Bochni, odpowiadając na apel ratowników, którzy ogłosili taką zbiórkę.

Jak mogę to skomentować? No tylko tak, że jestem dumny z moich uczniów i cieszę się, że mogłem na swojej pedagogicznej drodze spotkać takie osoby. W Ekonomiku od wielu lat promujemy ideę wolontariatu i nasi uczniowie, odkąd pamiętam, pomagają m.in. w DPS, Domu Dziecka czy Hospicjum jako wolontariusze. Taka decyzja uczniów nawet bardzo mnie nie zaskoczyła, jest bowiem dowodem, że podejmowane przez Szkołę działania wychowawcze przynoszą dobry skutek, a jeśli jeszcze trafią na dobrych i wrażliwych młodych ludzi, mogą tylko przynieść najlepsze efekty – Piotr Czekaj dyrektor Szkoły.

 

 

sk