kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 57. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego

57. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego

Dodano: 30.03.2015 10:00 57. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego
Tysiące osób z całego świata odwiedza dziś Lipnicę Murowaną na południu powiatu bocheńskiego, aby obejrzeć tradycyjny konkurs palm wielkanocnych. Jednym ze sponsorów konkursu jest Starostwo Powiatowe w Bochni, a patronat nad imprezą objął m.in. Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn.

We wczorajszym konkursie palm zwycięzcą został Zbigniew Urbański, który wykonał palmę mającą aż 29 metrów i 40 centymetrów. Do niego należy również rekord w wysokości palmy (36metrów 4 cm). W kategorii palm średnich (5 do 12 metrów) zwyciężyli Maria i Krzysztof Sieczka z Woli Nieszkowskiej. Natomiast w przedziale od 3 do 5 metrów wyróżnienie otrzymało Przedszkole Samorządowe z Rajbrotu.

Palmy były oceniane przez specjalną komisje złożoną z plastyków i etnografów w kilku kategoriach. Liczyła się nie tylko wysokość ale również sposób wykonania i zdobienia, rodzaj tworzywa oraz harmonia kształtu. Palmy biorące udział w konkursie powinny być upleciona wyłącznie z wikliny, ozdobione naturalną roślinnością i kwiatami z kolorowej bibuły.

 

Zobacz galerię zdjęć

http://www.powiat.bochnia.pl/galerie-zdjec/57-konkurs-lipnickich-palm-i-rekodziela-artystycznego.html


mm