kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE 2017

5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE 2017

Dodano: 28.06.2017 08:41 5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE 2017
2 lipca, koncertem w wykonaniu zespołu kameralnego Filharmonii Berlińskiej „Scharoun Ensemble”, rozpocznie się 5. już edycja letniego festiwalu EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

W niedzielę, 2 lipca rozpoczynamy 5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE! Wystąpią muzycy Filharmonii Berlińskiej i zespołu Scharoun Ensemble oraz Marek Bracha (fortepian). W programie arcydzieła muzyki kameralnej: Kwartet fortepianowy KV 478 W.A. Mozarta oraz Kwintet "Pstrąg" F. Schuberta!

Już po raz piąty zapraszamy Państwa do udziału w niezwykłej muzycznej podróży po Małopolsce z Festiwalem EMANACJE! Rozpoczyna się ona tradycyjnie w Lusławicach, gdzie w niedzielny wieczór zapraszamy na wyjątkowy, mistrzowski koncert kameralny. Muzykom Scharoun Ensemble – goszczącym w Lusławicach nie tylko ze względu na udział w Koncercie Inauguracyjnym ale również ze względu na 4. Letnią Akademię Muzyki, której są pedagogami – towarzyszyć będzie znakomity polski pianista, Marek Bracha.

Niemal jednocześnie (19:30), w Dworze Karwacjanów w Gorlicach rozpocznie się kolejny festiwalowy koncert, na którym wystąpią pedagodzy zaprzyjaźnionych kursów mistrzowskich Young Arts Masterclass 2017: Szymon Krzeszowiec, Bartłomiej Tełewiak, Piero Massa, Roberto Trainini, Michał Sadzikowski i Michał Francuz. I tutaj czeka nas kameralna uczta - w programie m.in. utwory Władysława Żeleńskiego oraz Kwartet smyczkowy "Company" Philipa Glassa!

Zapraszamy do rezerwacji biletów na wydarzenia oraz do zapoznania się z pełnym programem 5. edycji EMANACJI - w poniedziałek, 26 czerwca uruchomimy stronę festiwalową www.emanacje.pl, gdzie znajdą Państwo pełne informacje o 40 emanacyjnych koncertach i gdzie będzie można dokonać rezerwacji bezpłatnych biletów na wszystkie wydarzenia.

Do zobaczenia!