kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 30 pracodawców na Targach Pracy

30 pracodawców na Targach Pracy

Dodano: 29.09.2015 09:00 30 pracodawców na Targach Pracy
W Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni odbyły się Targi Pracy. Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Bochni i Starostwo Powiatowe w Bochni , a patronat honorowy objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz.

30 pracodawców w tym 4 Agencje Zatrudnienia, dysponujące 230 miejscami pracy. Były to oferty z branży budowlanej, mechanicznej, gastronomi, handlu, prac biurowych a także informatyki czy kosmetyki.

W targach pracy uczestniczyły również powiatowe urzędy pracy z Bochni, Brzeska i Wieliczki, Wojewódzki Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Bochni, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Niepubliczne Centrum Kształcenia i Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi promujące projekt współfinansowany ze środków PFRON pn. "Praca w chmurach"

Na targach można było również znaleźć Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oferującą środki na działalność gospodarczą oraz pomoc w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie z programów krajowych i unijnych.

Targi odwiedziło ponad 400 bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia. Wielu pracodawców deklarowało chęć zatrudnienia osób, które zgłosiły się do nich w trakcie trwania targów.

Wydarzenie to miało umożliwić bezpośredni kontakt osobom poszukującym zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami. Jak mogliśmy zauważyć organizacja takich targów zdaje egzamin i jest pozytywnie oceniana jako jedna z lepszych form realizacji pośrednictwa pracy - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak Cold, Miloo Electronics, Igloo, Werner Kenkel, Bohle, AIFO, Kominus, Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., WAWEL S.A. czy Randstad Polska Sp. z o. o.

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w powiecie bocheńskim na koniec lipca 2015  wynosiła 7,5%. W województwie małopolskim wynosi 8,6% co daje bocheńszczyźnie trzecie miejsce po Krakowie i Powiecie Krakowskim.

 

 

sk