kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 10 raz pobiegli na cześć Papieża

10 raz pobiegli na cześć Papieża

Dodano: 18.10.2017 08:00 10 raz pobiegli na cześć Papieża
Setka uczniów szkół różnych szczebli – od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne – wzięła udział w jubileuszowej, 10. edycji Biegu Papieskiego, który został zorganizowany 16 października, w 39. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy.

 

Wydarzenie to wpisało się już w październikowy pejzaż miasta, gdy młodzi ludzie biegiem pomiędzy trzema bocheńskimi pomnikami papieskimi czczą pamięć wielkiego papieża i Polaka. Tegoroczny Bieg rozpoczął się tradycyjnie spod kościoła pw. św. Pawła Apostoła, skąd uczestnicy pobiegli do Bazyliki św. Mikołaja, a stamtąd do kościoła pw. św. Jana Nepomucena. Przed każdym z trzech papieskich pomników miała miejsce krótka modlitwa, a następnie ceremonia złożenia kwiatów. Powiat bocheński reprezentowała  sekretarz powiatu, Anna Wojakiewicz, która na zakończenie uczestniczyła też w dekorowaniu wszystkich biegaczy pamiątkowymi medalami.

Bieg miał charakter honorowy. Nie wyłaniano w nim zwycięzców. Ze strony szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie obu bocheńskich liceów ogólnokształcących, wszystkich trzech zespołów szkół, Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego,  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Organizatorami wydarzenia były: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.