Nawigacja

Anna Klasa Sołtysem Roku 2020

06.10.2021
Gala wręczenia nagrody o tytuł Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej
fot. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej
Gala wręczenia nagrody o tytuł Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej
Tradycją stało się, iż w miejscowości z której pochodzi gospodarz nominowany do tytułu Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej, odbywa się uroczysta gala podczas której wręczane są nagrody i wyróżnienia za zasługi dla lokalnej społeczności. Nie inaczej odbyło się to i w tym roku, dlatego w weekend wszyscy ściągnęli do Bieńkowic, miejscowości leżącej na terenie Gminy Drwinia, aby złożyć gratulacje Annie Klasie Sołtys Bieńkowic, zwyciężczyni konkursu Sołtysa Roku 2020. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni.

Oprócz zaszczytnego tytułu Sołtysa Roku, komisja postanowiła wręczyć również wyróżnienia: Małgorzacie Grabiec Sołtys Kobyla (Gm. Nowy Wiśnicz), Wiesławowi Michniakowi Sołtysowi Nieszkowic Małych (Gm. Bochnia) oraz Edwardowi Klejdyszowi Sołtysowi Chrostowej (Gm. Łapanów).

Wśród przybyłych gości byli obecni m.in. Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska jak również wójtowie z Drwini, Łapanowa i Gminy Bochnia. Nie zabrakło także radnych oraz przedstawicieli KGW i OSP z Bieńkowic jak również przedstawicieli sponsorów z ARiMR Bochnia ,BNP Paribas i Małopolskiej Izby Rolniczej.

Konkurs o tytuł Sołtysa Roku organizowany jest od 2013 roku, a jego celem jest promocja społecznej działalności sołeckiej.

[sk]