4,8 miliona dofinansowania dla powiatu bocheńskiego

18.06.2019
Starosta Bocheński Adam Korta odebrał z rąk ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka promesę na dofinansowanie dla powiatu blisko 4,8 miliona złotych z przeznaczeniem na realizację dwóch inwestycji drogowych.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Bocheński otrzymał 2 245 508,00 zł. na rozbudowę drogi powiatowej nr 2097K Ispina - Bieńkowice, w miejscowości Drwinia oraz 2 487 078,00 na rozbudowę drogi powiatowej nr 2071K Łąkta Górna-Łapanów w miejscowości Łąkta Górna, w miejscowości Łąkta Dolna i Kierlikówka, w miejscowości Tarnawa wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619K.

Symboliczne czeki trafiły do 13 powiatów i 38 gmin w województwie małopolskim. Dofinansowanie otrzymały również Miasto Bochnia, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz oraz Gmina Lipnica Murowana.

Zadaniem Funduszu Dróg Samorządowych jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Funkcjonowanie Funduszu Dróg Samorządowych powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także do poprawy oraz zwiększenia atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Fot. Dzięki uprzejmości Informator Brzeski

sk