fot. Powiat Bocheński
40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
W poniedziałek 13 grudnia przypadała 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W związku z tym, staraniem bocheńskiej „Solidarności” zostały zorganizowane uroczystości, rozpoczęte mszą św. w Bazylice św. Mikołaja. Powiat Bocheński reprezentował Wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Marek Rudnik członek Zarządu Powiatu.

Bezpośrednio po jej zakończeniu uczestnicy zgromadzili się przy płaskorzeźbie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Związku. Zgromadzenie rozpoczęło się od zaintonowania przez uczniów ZS nr 1 kilku okolicznościowych piosenek z tamtego okresu. Następnie dr hab. Cecylia Kuta, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie, odczytała okolicznościowy list prezesa Instytutu, Karola Nawrockiego.

Później przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyło zapalenie symbolicznych Świateł Wolności, w ramach ogólnopolskiej akcji IPN.