Aktualności

Rozmawiali o ośrodku w Cerekwi
15.11.2019Starosta Adama Korta i Wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z przedstawicielami Fundacji im. Brata Alberta na czele z Prezesem ks. Tadeuszem Isakowiczem –Zaleskim.

Starosta Korta odebrał dotację na 2,8 miliona złotych dla Ekonomika
15.11.2019137 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na realizację 76 projektów w sferze oświatowej. Wśród beneficjentów nie zabrakło przedstawicieli powiatu bocheńskiego. Listy intencyjne z rąk Wicemarszałka Smółki otrzymali Starosta Bocheński Adama Korta oraz Wójt Trzciany Cezary Stawarz.

5 milionów na przebudowę dróg na południu powiatu
14.11.2019W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą rozbudowy drogi powiatowej na południu powiatu. Inwestycja będzie przebiegała przez gminy: Trzciana, Żegocina oraz Łapanów.

Już za tydzień promocja książki
14.11.2019Starosta Bocheński Adam Korta serdecznie zaprasza na promocję książki prof. Jerzego Gizy i dr. Tomasza Podgórskiego „Generał Jerzy Dobrodzicki 1884 – 1934”, która odbędzie się w czwartek 21 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni (sala narad, I p.) o godz. 17.00.

Dolina Raby” poszukuje podmiotów zainteresowanych dotacją w branży turystycznej i żywności
14.11.2019LGD "Dolina Raby" poszukuje firm oraz osoby fizycznej zainteresowanych pozyskaniem dotacji.