3,5 miliona złotych na powiatową inwestycje w Stradomce i Nieszkowicach Małych

19.11.2019
W obecności Starosty Bocheńskiego Adama Korty oraz członka zarządu Rafała Rudki podpisano w Starostwie Powiatowym w Bochni umowę na rozbudowę drogi powiatowej w Nieszkowicach Małych oraz Stradomce.

Do 21 września 2020 roku w Nieszkowicach Małych zostanie zmodernizowany kilometr drogi, przebudowane zostaną pobocza, rowy przydrożne, sieci energetyczne oraz oznakowanie poziome i pionowe. W Stradomce przebudowana zostanie jezdnia na długości 200 metrów, powstanie nowy chodnik oraz ściek przykrawężnikowy. Przebudowane zostaną zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną.

Na realizacje inwestycji drogowych udało się nam tylko w tym roku pozyskać blisko 10 milionów złotych ze środków zewnętrznych. Dzięki dofinansowaniu Powiat Bocheński dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Na realizację zadania powiat bocheński pozyskał dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych w wysokości 1,85 miliona złotych. Zadanie wsparła również Gmina Bochni kwotą w wysokości blisko 800 tysięcy złotych.

mm