250 tysięcy na bezpieczne przejścia dla pieszych

Wyniesione przejście dla pieszych
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Wyniesione przejście dla pieszych
Powiat Bocheński otrzymał ponad 250 tysięcy złotych dofinansowania na wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych.

Urząd Wojewódzki opublikował listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg w ramach projektu poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Powiat Bocheński złożył trzy wnioski i wszystkie otrzymały dofinansowanie.

Przebudowane zostaną trzy przejścia dla pieszych w Bochni przy ul. Brzeźnickiej w pobliżu kościoła, w Brzeźnicy w okolicy szkoły i w Łapanowie przy Ośrodku Zdrowia. Przejścia zostaną specjalnie oznaczone, wyniesione i doświetlone.

Przejścia dla pieszych to miejsca szczególnie newralgiczne, a w całej Małopolsce zostanie ich przebudowanych aż 116.

[sk]