230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29.04.2021
3️maja przypada 230rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w poniedziałek o godz. 10:30, w Bazylice św. Mikołaja odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, Powiatu i Miasta.

W związku z panującą pandemią koronawirusa i ograniczeniami dotyczącymi udziału w uroczystościach kościelnych w Bazylice może przebywać jednorazowo maksymalnie 57 osób. Wszyscy zobowiązani są przez cały czas pobytu w świątyni do zakrywania nosa i ust. Należy także zachowywać wskazaną bezpieczną odległość miedzy sobą i zajmować miejsca w świątyni równomiernie.

Zachęcamy Państwa również do uczestnictwa w Liturgii poprzez transmisję na stronie Parafia św. Mikołaja Biskupa w Bochni.

Po Mszy świętej złożone zostaną kwiaty pod tablicą gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, znajdującą się w Bazylice.

Ponadto na kanale Miejski Dom Kultury w Bochni w serwisie YouTube obejrzeć będzie można koncert pt. "3MAJmy się!”.

Koncert został zrealizowany przez MDK przy udziale bocheńskich wykonawców.

kh