Nawigacja

16. Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego - Sobota

10.09.2023
16. Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego - Sobota
fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon
16. Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego - Sobota
Za nami kolejny dzień 16 edycji Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Prezentujemy wam tylko niewielki fragment tego co działo sie w sobotę na terenie naszego powiatu.
Zacznijmy od Pikniku Historycznego zorganizowanego przez naszych przyjaciół Rafała i Piotra, który miał miejsce w Gawłówku w Gminie Drwinia. Tematyka tego spotkania dotyczyła niemieckich fortyfikacja na linii Stellung a2. Wraz z nimi w wydarzeniu brało udział Bocheńskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy "Stater", którzy zorganizowali warsztaty dla dzieci w pracy z detektorem metali.
W międzyczasie w Bochni trwał spacer szklakiem NaCl z świetnym przewodnikiem, Stanisławem Mrozem. Natomiast popołudniu bocheński rynek dzięki staraniom Marcin Basinski odwiedził Mościcki Klub Balonowy. Każdy kto wsparł Marcina i jego walkę o zdrowie syna, miał szanse wzbić się w powietrze balonem. Natomiast tuż obok w galerii sztuki - Kopalnia Sztuki miał miejsce wernisaż malarstwa Teresy Mrugacz w , który został uświetniony przez Kapelę Ludową "Brzeźnicanie" Ich muzyka idealnie wpisała się w charakter i tematykę obrazów artystki.
Sobotę zamykała Tężnia Zmysłów zorganizowana przez miasto Bochnia w tężni solankowej na Plantach Salinarnych.