Nawigacja

15 – lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie

12.02.2019
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łapanowie świętował 15 – lecie swojej działalności. Ten piękny Jubileusz świętowali w Sali Bankietowej Herbowa w Łapanowie, której właściciele, nieodpłatnie użyczyli na zorganizowanie uroczystości. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu – starosty Adama Korty i wicestarosty Ryszarda Drożdżaka.

 

Impreza zorganizowana w formie balu, była podziękowaniem dla wszystkich darczyńców, którzy przez 15 lat istnienia i działalności uczestniczyli w organizowanych aukcjach i kiermaszach, nabywając prace powstające w Warsztacie i w ten sposób wspierając podopiecznych w różnych przedsięwzięciach.

Przybyłych gości powitała kierownik Warsztatu Jolanta Drożdż, po czym Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” ks. Tadeusz Jarzębak, w kilku zdaniach przybliżył historię powstania Warsztatu. Następnie głos zabrał Starosta Bocheński Adam Korta, który na ręce Prezesa Stowarzyszenia oraz kierownika Warsztatu złożył list gratulacyjny z okazji tak pięknego Jubileuszu. Starosta wyraził wielkie uznanie dla wszystkich pracowników Warsztatu podkreślając 15 – letnie zaangażowanie w tworzenie tej placówki. Podziękował za pełną poświęcenia, wspaniałą i ofiarną pracę na rzecz podopiecznych, za tworzenie dla nich atmosfery ciepła, życzliwości i zrozumienia, by mogli się czuć bezpiecznie, jak w rodzinnym domu. Starosta, życząc wszystkim wielu sukcesów zawodowych, dalszych wspaniałych osiągnięć oraz satysfakcji na kolejne lata pracy, przekazał na ręce Kierownika Warsztatu upominek oraz czek w wysokości 1500 złotych. Serdeczne podziękowania Starosta skierował także do wszystkich naszych gości, którzy dzieląc się tym co mają i wspierając przez wszystkie lata działalności, przyczyniają się do tego, by podopieczni mieli większe możliwości rozwoju i szerokie perspektywy na przyszłość.

Wśród przemawiających nie zabrakło również przedstawicieli rodziców uczestników. Pani Władysława Kaczmarczyk – Wiceprezes KSPN „Otwarte Serca” i pani Krystyna Łabuda – Skarbnik KSPN „Otwarte Serca”, całym sercem okazały wdzięczność wszystkim władzom, dzięki którym powstał w Łapanowie Warsztat Terapii Zajęciowej, przez co wiele osób niepełnosprawnych znalazło swój drugi dom, miejsce, do którego chętnie przychodzą i dobrze w nim się czują. Panie podziękowały również kadrze WTZ za ich pracę, zaangażowanie i opiekę nad ich dziećmi. Wyrazem wdzięczności był upominek oraz kwiaty, jakie matki uczestników wręczyły władzom i pracownikom Warsztatu.

Po przemówieniach mikrofon przejęła rehabilitantka Wanda Drożdż, która poprowadziła dalszą część imprezy zapraszając wszystkich gości na ciepłą kolację i deser, a następnie do obejrzenia występów naszych podopiecznych. Uczestnicy wystąpili w dwóch odsłonach przedstawiając w pierwszej części spektakl pt.: „ZNIEWOLENI”, a w części drugiej zaprezentowali najnowszą sztukę pt.: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”. Obie sztuki wywarły duże wrażenie na gościach. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz licznie składanymi gratulacjami.

Bezpośrednio po drugim występie podopiecznych na salę wjechał tort – prezent od sponsorów. Wszyscy uroczyście odśpiewali „sto lat” po czym pierwszy kawałek tortu ukroiła Dyrektor PCPR-u Elżbieta Paczyńska.

Podczas uroczystości, na życzenie licznie przybyłych gości odbyła się licytacja prac wykonanych podczas zajęć w Warsztacie. Najdroższym obrazem, jaki został wylicytowany był „Jezus”, wykonany techniką mozaiki ze szkła witrażowego  przez podopiecznego pracowni szkła i witrażu – Waldemara Korbę. Obraz został kupiony za kwotę 1000 złotych. Oprócz licytacji, goście mogli również nabyć prace wystawione na kiermaszu. Prace te cieszyły się równie dużym zainteresowaniem co te wystawione do licytacji.

Kwota, jaką uzyskali z licytacji i ze sprzedaży na kiermaszu to 25 370 zł. i zostanie ona przeznaczona na potrzeby uczestników, aby ich pobyt i praca w Warsztacie dawały  im jeszcze więcej satysfakcji i radości.

 

sk