Nawigacja

1,4 miliona złotych na modernizację ul. Strzeleckiej w Bochni

16.12.2021
1,4 miliona złotych na modernizację ul. Strzeleckiej w Bochni
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
1,4 miliona złotych na modernizację ul. Strzeleckiej w Bochni
1,4 miliona złotych pochłonęła modernizacja drogi powiatowej w ciągu ul. Strzeleckiej do ośrodka ,,Łoś” w Bochni. Zarząd Powiatu wspólnie z władzami Bochni oraz wykonawcą zapoznali się ze zrealizowana inwestycją.

Przebudowa tej drogi miała na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego tak dla zmotoryzowanych jak i pieszych poprzez: rozbudowę jezdni na długości prawie pół kilometra,  budowę 300 metrowego odcinka chodnika oraz odwodnieniebudowę wyniesionego przejścia dla pieszych i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wg zatwierdzonej stałej organizacji ruchu. Przebudowano również zjazdy publiczne i indywidualne. Wykonano także odwodnienie drogi, a od strony potoku wzmocniono i zabezpieczono korpus jezdni koszami siatkowo-kamiennymi. 

To już drugi etap modernizacji drogi powiatowej na odcinku Bochnia – Pogwizdów. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy prawie 2 kilometrowy odcinek drogi za blisko 1,3 miliona zł. To ważny szlak komunikacyjny na terenie naszego powiatu, tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować tę inwestycję
mówi starosta Adam Korta

Inwestycja została sfinansowana z subwencji rezerwy ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury oraz budżetów Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia.

[sk]