I Sesja Powiatu za nami...

Rada Powiatu VII kadencji
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/S.Kierepka
Rada Powiatu VII kadencji
Wczoraj w Starostwie Powiatowym odbyła się I Sesja Rady Powiatu w Bochni, podczas której wybrano Prezydium Rady, Starostę oraz Zarząd Powiatu.

Sesję otwarł radny Józef Słonina czyli najstarszy z nowo wybranych radnych. Następnie Edyta Pruchnik w imieniu komisarza wyborczego wręczyła radnym powołania.

Kolejny punkt sesji to wybór przewodniczącego i tutaj w tajnym głosowaniu radni zdecydowali powierzyć tę funkcję Jarosławowi Marcowi, który przewodniczył już radzie w latach 2013-2014. Następnie wybrano wiceprzewodniczących rady: Krzysztofa Kołodziejczyka i Józefa Słoninę.

Funkcję starosty i wicestarosty bocheńskiego postanowiono powierzyć dotychczasowym szefom powiatu – i tak starostą został Adam Korta, a wicestarostą – Ryszard Drożdżak.

Radni zdecydowali również, kto będzie ich reprezentował w Zarządzie Powiatu: Ewelina Makowska, Róża Gawłowicz i Rafał Rudka.

Wszystkim Radnym gratulujemy i życzymy pomyślnych wiatrów i tylko dobrych decyzji.

[sk]