kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Zarząd Powiatu

Jesteś tutaj:Strona Główna » Samorząd » Zarząd Powiatu
Starosta Bocheński Adam Korta

Skład Zarządu Powiatu:

Przewodniczący Zarządu Powiatu: Adam Korta Starosta Bocheński

Wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu: Ryszard Drożdżak Wicestarosta Bocheński

Członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik, Rafał Rudka

 

Starosta Adam Korta

Od 40 lat jestem związany z Bochnią i Powiatem Bocheńskim. Tu się urodził i wychował. Ma żonę Urszulę i dwoje dzieci : Zosię i Mikołaja. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. Ukończył również studia z Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doświadczenie w samorządzie gminnym zdobył pełniąc funkcję Radnego Miasta Bochnia w latach 2010 – 2014, jak również kierując Powiatowym Zarządem Dróg w Bochni, jednostką zajmującą się infrastrukturą drogową i mostową w Powiecie Bocheńskim. W tym okresie Zarząd Dróg zrealizował szereg zadań inwestycyjnych i remontowych za około 100 milionów złotych.

Poprawiono tym samym standard i bezpieczeństwo poruszania się po drogach, mostach, chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostką administracji publicznej, budżetem zadaniowym, kadrami, pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz zarządzaniu procesowym. Z ramienia Wojewody Małopolskiego od 2010 r. jeste członkiem Społecznej Rady Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Floris w Bochni.

Wielokrotnie uczestniczył w akcjach społecznych o charakterze charytatywnym, czego zwieńczeniem było otrzymanie tytułu Honorowego Wolontariusza Małopolski od organizacji pożytku publicznego zajmującej się wspieraniem osób chorych na mukowiscydozę.

 

Wicestarosta Ryszard Drożdżak

Mieszkaniec Gminy Łapanów. Doktor inżynier, absolwent AGH w Krakowie, radny Rady Powiatu Bocheńskiego V kadencji. Przewodniczący Komisji Budżetu, Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Twórca Międzygminnego Centrum Informacji Turystycznej.