kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Starosta Bocheński

Jesteś tutaj:Strona Główna » Samorząd » Starosta Bocheński
Starosta Bocheński

Starosta Adam Korta przyjmuje strony w każdy czwartek w godz. 8.00-15.00

 

Adam Korta

 

Od 40 lat jest związany z Bochnią i Powiatem Bocheńskim. Tu się urodził i wychował. Ma żonę Urszulę i dwoje dzieci Zosię i Mikołaja. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończył również studia z Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studia MBA in Community Management organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Krakowską Szkołę Biznesu.

Doświadczenie w samorządzie gminnym zdobył pełniąc funkcję Radnego Miasta Bochnia w latach 2010 – 2014, jak również kierując Powiatowym Zarządem Dróg w Bochni, jednostką zajmującą się infrastrukturą drogową i mostową w Powiecie Bocheńskim. W tym okresie Zarząd Dróg zrealizował szereg zadań inwestycyjnych i remontowych za około 100 milionów złotych.Poprawiono tym samym standard i bezpieczeństwo poruszania się po drogach, mostach, chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostką administracji publicznej, budżetem zadaniowym, kadrami, pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz zarządzaniu procesowym. Z ramienia Wojewody Małopolskiego od 2010 r. jest członkiem Społecznej Rady Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Floris w Bochni.

Wielokrotnie uczestniczył w akcjach społecznych o charakterze charytatywnym, czego zwieńczeniem było otrzymanie tytułu Honorowego Wolontariusza Małopolski od organizacji pożytku publicznego zajmującej się wspieraniem osób chorych na mukowiscydozę.