kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Inwestycje w powiecie

Jesteś tutaj:Strona Główna » Inwestycje w powiecie » Nowy most w Rajbrocie

Nowy most w Rajbrocie

Realizacja inwestycji polegała na zastąpieniu starej drewnianej kładki nowym stalowo – betonowym obiektem inżynierskim, przebudowie drogi powiatowej wraz z dojazdami i montażem elementów bezpieczeństwa ruchu. Powstał również chodnik po prawej stronie, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do rzeki Uszwica.  Remont obejmował także przebudowę skarp koryta rzeki Uszwica wraz z umocnieniem oraz przebudową przydrożnych rowów .

To już kolejna duża inwestycja której modernizację udało się zakończyć  w tym roku na terenie naszego powiatu, niedawno oddaliśmy do użytku zabezpieczone i ustabilizowane osuwisko, most w Nieszkowicach Wielkich a ku końcowi są prace na moście w Królówce. Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd Powiatu w sferze infrastruktury drogowej mają na celu nie tylko podniesienie poziomu jakości dróg i mostów ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego.

Inwestycja była możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości 650 tysięcy złotych a całość prac pochłonęła prawie 900 tysięcy złotych.