kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Galeria

Jesteś tutaj:Strona Główna » Galerie zdjęć » Święto Powiatu Bocheńskiego i Gminy Trzciana 2009

Święto Powiatu Bocheńskiego i Gminy Trzciana 2009

Dodano: 06.08.2009 Kapela Siedlecka z gminy Bochnia Święto Powiatu Bocheńskiego i Gminy Trzciana 2009

W niedzielne popołudnie nieopodal przepięknego przełomu rzeki Pluskawki na boisku sportowym w Rdzawie świętował Powiat Bocheński i Gmina Trzciana.

Organizatorom wyjątkowo sprzyjała aura bowiem nic nie zapowiadało, iż ulewnie padający deszcz i ciężkie chmury wiszące nad Trzcianą tak szybko zmienią się w słoneczną pogodę. Nie tylko pozytywna aura, ale przede wszystkim atrakcje muzyczne, artystyczne i kulinarne licznie przyciągnęły do Rdzawy mieszkańców gminy, powiatu i zaproszonych gości, wśród których był m.in.: Zbigniew Ćwiąkalski. były minister sprawiedliwości czy Andrzej Sorys wicewojewoda małopolski.

W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru, którą byli „Skaldowie” można było posłuchać ludowych kawałków w wykonaniu kapeli z Żegociny, „Siedlecan” czy kapeli ludowej „Groblanie”. Na scenie prezentowały się także lokalne kabarety, grupy taneczne i wokalne, jak również taniec z flagami w wykonaniu zespołu z Lipnicy Murowanej. Gminy Powiatu Bocheńskiego prezentowały się nie tylko na scenie, ale także w namiotach ustawionych w podworskim parku przy Gminnym Centrum Turystyki, Sportu i Rekreacji. Największym zainteresowaniem cieszyły się regionalne potrawy, które przygotowały koła gospodyń wiejskich. Niedzielny wieczór natomiast przepełniony był muzyką rockową, było coś zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Z niebywałą energią i w fantastycznej atmosferze swoje największe przeboje zagrali „Skaldowie”. Do poźnych godzin nocnych trzciańską publiczność rozgrzewał bocheński zespół EKG oraz Wolna Grupa Marcina z Nowego Wiśnicza. Jedną z atrakcji święta były także sztuczne ognie, na które pomimo wieczornego chłodu czekało wiele osób. Całość imprezy filmowała firma LOSTER. Wkrótce efekty ich pracy i montażu będzie można obejrzeć na stronie internetowej starostwa www.powiat.bochnia.pl .Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, a w szczególności firmie „Stalprodukt”, która przekazała 20 tysięcy złotych na jego organizację, Karpackiej Spółce Gazowniczej, firmie Hydrosprzęt, Bankowi Spółdzielczemu Rzemiosła, firmie Bajo z Kamionnej, Gallod z Leszczyny oraz ASGA z Kierlikówki.