kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Rodzinnej

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla turystów » Skarbnica turystyki » Rodzinnej
Rodzinnej

Zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące poziom IV August (na głębokości 176 m) oraz poziom Sienkiewicz (na głębokości 212 m).

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.

PODZIEMNA EKSPOZYJCJA MULTIMEDIALNA
Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawia, że zwiedzanie ma charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii.

Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków sprawiają, że przedstawione w ten sposób informacje utrwalają się na dłużej i są wyjatkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie.

 

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek , to olbrzymi teren poza miastem, gdzie wśród zieleni można doskonale odpocząć po trudach pracy. Na ponad 50 ha znajdują się: stadnina koni, letnie kąpielisko, stawy rybne, ścieżki rowerowe, pole do mini golfa, boiska sportowe oraz poligon paintballowy. To wszystko na dwóch ogrodzonych częściach: Balaton i Poligon. Specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy miejsca pod organizację ognisk i grilli. Na terenie obiektu znajduje się też letni ośrodek noclegowy dla 65 osób oraz całoroczne domki dla ponad 70 osób.

Centrum Aktywnego Wypoczynku, to nie tylko miejsce gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, to także wspaniały pomysł na imprezę firmową. Dzięki posiadanej infrastrukturze możemy przygotować piknik nawet do 5000 osób. Na rynku działamy już od 10 lat dzięki temu mamy duże doświadczenie w przygotowywaniu: pikników, imprez integracyjnych i motywacyjnych.

Jedną z największych atrakcji są organizowane przez nas zabawy linowe prowadzone przez instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu. Adrenalinę zapewni także kolorowa strzelanina na świeżym powietrzu - czyli paintball lub rajdy na quadach.

Oficjalna strona internetowa: http://www.centrumborek.pl/