kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Skarbnica turystyki

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla turystów » Skarbnica turystyki
Skarbnica turystyki

Serdecznie zapraszam do Powiatu Bocheńskiego położonego w środkowej części Województwa Małopolskiego. Ziemia Bocheńska to region bardzo zróżnicowany krajobrazowo, pełen malowniczych pejzaży, a unikalne zabytki przyrody takie jak Rezerwat “Kamień Grzyb” w Gminie Lipnica Murowana, średniowieczne rynki, ciekawe zabytki architektury sakralnej z najważniejszą bazyliką p.w. św. Mikołaja w Bochni czy też Kopalnia Soli Bochnia wpisana na listę UNESCO, sprawiają, że bocheńszczyzna jest jednym z ciekawszych turystycznie zakątków naszego województwa.

Ziemia Bocheńska to raj dla młośników wycieczek pieszych i rowerowych, a dobrze wyznaczone szlaki turystyczne zachęcają do odkrywania osobliwości przyrodniczo-historycznych Powiatu. Zróżnicowana rzeźba terenu pozwala również na uprawianie sportów zimowych w położonej około 30 kilometrów od Bochni stacji narciarskiej Laskowa-Kamionna.
Najcenniejszym zabytkiem Powiatu jest najstarsza w Europie kopalnia soli. Powstałe na jej bazie Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia ze specyficznym mikroklimatem, z dobrze przygotowanymi trasami turystycznymi oraz bazą noclegową zachęca do skorzystania z podziemnych walorów w sposób szczególny osoby z dolegliwościami astmatycznymi.
Zachęcam serdecznie do skonfrontowania swoich wyobrażeń z realiami – Ziemia Bocheńska, bowiem to skarbnica możliwości, ale i kopalnia wrażeń.

Starosta Bocheński
Adam Korta