kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Gminy Lipnica Murowana

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla inwestorów » Portret gospodarczy » Gminy Lipnica Murowana
Gminy Lipnica Murowana

Gmina Lipnica Murowana posiada ogromne atuty, takie jak: korzystne położenie geograficzne i komunikacyjne (ponieważ znajduje się w nie dalekiej odległości od takich miejscowości jak np.: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Limanowa), ma rozwiniętą infrastrukturę (wodociągi, linie gazu ziemnego, czy telefonów, a także oczyszczalnię ścieków).
Dużym plusem jest fakt, iż na terenie Gminy Lipnica Murowana znajdują się zabytki światowej klasy (w tym wpisany na listę UNESCO kościół św. Leonarda), a różnorodne kwalifikacje zawodowe mieszkańców gotowych do podjęcia pracy oraz przychylność władz, stwarza doskonałe miejsce do inwestowania i osiedlania się. Dążymy do odzyskania utraconych w 1934 roku praw miejskich.
Gmina Lipnica Murowana jest idealnym miejscem do realizowania inwestycji o charakterze turystycznym, rekreacyjnym
i wypoczynkowym. W naszej Gminie brak jest dużych zakładów przemysłowych, które mogłyby zanieczyszczać  powietrze.

Gmina posiada również opracowaną ekspertyzę „Ocena i propozycja rozwiązań, w tym ekonomicznych dotycząca dokumentów strategicznych, określających perspektywy rozwoju Gminy Lipnica Murowana w latach 2007 – 2015 oraz zadań inwestycyjnych, społecznych i prorozwojowych do wykonania w tym okresie z podaniem źródeł finansowania zewnętrznego ”.

Gospodarz Gminy Tadeusz Klimek stawia na rozwój inwestycji jako zadanie priorytetowe dla swojej działalności, jak mówi: Dotychczasowa Strategia Rozwoju Gminy Lipnica Murowana, była głównie nastawiona na małe inwestycje, a to nie sprzyjało rozwojowi turystyki na naszym terenie. Chciałbym zamienić ją na strategię w kierunku dużych inwestycji, dzięki którym Gminę Lipnica Murowana, będą odwiedzać rzesze turystów i przedsiębiorców .

W związku z tak dogodnym miejscem do inwestowania, jakim jest Gmina Lipnica Murowana, Wójt Gminy Tadeusz Klimek zaprasza przedsiębiorców prywatnych krajowych i zagranicznych, w tym polonijnych, do rokowań w sprawie realizacji projektów inwestycyjnych na terenie Lipnicy Murowanej zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 2005 roku o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz jej nowelizacją z 31 lipca 2007 roku.

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Mapa interaktywna

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy