Zapraszamy na Ekologiczny Piknik Edukacyjny

Ekologiczny Piknik Edukacyjny
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Ekologiczny Piknik Edukacyjny
Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza w najbliższy piątek 29 kwietnia na Ekologiczny Piknik Edukacyjny. Od 11 na bocheńskim Rynku będzie można otrzymać sadzonkę drzewa, dowiedzieć się więcej o roli drzew lub wziąć udział w konkursach i prelekcjach.

Piknik rozpoczniemy o godz. 11 podpisaniem deklaracji samorządowców z powiatu bocheńskiego dotyczącej realizacji wspólnych działań związanych z przeciwdziałaniem skutkom postępujących zmian klimatu. Otworzymy również wystawęprac fotograficznych Patrycji Wąsikowskiej.

Następnie przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice i Zespołu Parków Krajobrazowych będą prowadzić lekcje edukacyjne na temat roli drzew oraz przypomną jak ważna dla nas wszystkich jest otaczająca nas przyroda.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Bochni będą rozdawać sadzonki klonu jawora lub dębu. Będzie również można zasmakować lokalnych produktów regionalnych pochodzących z Leszczyńskiego Spichlerza oraz Borówkowego Roju.

Przygotowaliśmy również konkursy, w których będzie można wygrać m.in. vouchery na zwiedzanie najcenniejszych zabytków Bocheńszczyzny, produkty regionalne oraz upominki promocyjne. Wydarzenie odbywa się w ramach Małopolskich Dni dla Klimatu.

Proszę zapamiętać tę datę – piątek 29 kwietnia od godz. 11.00 na Bocheńskim Rynku! Zapraszamy!

[sk]