kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » W Mikluszowicach rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Mikluszowicach rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano: 12.06.2018 09:00 W Mikluszowicach rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W Mikluszowicach przez dwa dni odbywały się eliminacje wojewódzkie w ramach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na Miasteczku w Mikluszowicach. Rywalizacja uczniów z 22 szkół podstawowych i 22 szkół gimnazjalnych odbyła się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawody składały się z czterech części: testów, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego, toru przeszkód, bezpiecznej jazdy na miasteczku komunikacyjnym oraz pierwszej pomocy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a walka zacięta.

Ostatecznie wśród szkół podstawowych najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stronia, II miejsce zajęli reprezentanci z Mikluszowic, a III  drużyna z Ropy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach reprezentujący powiat bocheński i Gminę Drwinię to: Dagmara Dziedzic, Dominika Dziedzic, Jakub Sądel i Maciej Styczeń.

Fantastyczny wynik uzyskali gimnazjaliści z Mikluszowic, którzy ostatecznie zwyciężyli w turnieju wyprzedzając drużyny z Ropy i Kościelca. Uczniowie z Gimnazjum w Mikluszowicach będą reprezentować Małopolskę w finale ogólnopolskim, a są nimi: Angelika Zdebska, Marcel Brydniak i Kacper Machaj.

Na zwycięzców turnieju czekały puchary, medale, atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe grawertony. Nagrody i podziękowania otrzymali również opiekunowie drużyn biorących udział w zawodach.

Opiekunami zwycięzkich drużyn były: Anna Krawiec (szkoła podstawowa) i Kinga Capik-Majcher (gimnazjum).