kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Uwaga!!! Droga w Drwini zamknięta w związku z budową mostu

Uwaga!!! Droga w Drwini zamknięta w związku z budową mostu

Dodano: 23.08.2017 11:00 Uwaga!!! Droga w Drwini zamknięta w związku z budową mostu
W związku z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej Ispina – Bieńkowice w miejscowości Drwinia wykonawca robót informuje że od dzisiaj zostanie całkowicie zamknięta droga zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Przewidywany termin przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu 15.12.2017 r.

Objazd znajduje się na załączonej mapce.

 

Przypomnijmy:

Prawie 1,7 miliona złotych otrzymał Powiat Bocheński dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej z przeznaczeniem na rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego obiektu w Drwini.

Inwestycja obejmie  rozbiórkę istniejącego mostu o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej. W miejscu rozebranego mostu zostanie wykonany nowy obiekt mostowy  o nośności 40ton o konstrukcji niosącej belkowej sprężonej monolitycznej.

Nawierzchnia jezdni na nowym moście zostanie poszerzona i będzie wynosić 6m. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej, w tym pieszym, na nowym obiekcie zaprojektowano chodnik oddzielony od jezdni opaską bezpieczeństwa z barierą energochłonną.

W trakcie robót przebudowane zostaną  sieci teletechniczna i gazowa, nastąpi przebudowa dróg dojazdowych oraz umocnienie koryta rzeki Drwinka.


sk